Poradnik

Jaki wkład do znicza wybrać?

 

Piękny znicz to ozdoba miejsca spoczynku naszych bliskich, ale nie tylko. Jest on wyrazem naszego szacunku i pamięci o Nich. I choć jego symbolika na dobre wpisana jest w obchody Święta Zmarłych, warto tę pamięć podtrzymywać w trakcie całego roku.

Znicze różnią się kształtem, kolorem, wielkością czy czasem palenia. Taki sam znicz może się palić 2 lub 7 dni. Wszystko zależy od tego jaki wkład wymienny zastosujemy.

 

Jak zatem dobrać odpowiedni wkład? Oto kilka porad:

  1. Upewnij się, że wkład zmieści się w zniczu. Sprawdź średnicę znicza i jego wysokość, a następnie dobierz odpowiedni wkład porównując jego wymiary.  1. Odpowiednia grubość i wysokość wkładu gwarantuje stabilność osadzenia go w zniczu oraz zapobiega przepaleniu tuby i zapewnia optymalne warunki wypalania.

 

 

  1. Nie kupuj wkładów zbyt niskich tzn. takich których szyja nie sięga górnej krawędzi znicza. Stwarza to warunki do okopcenia ścian znicza.


  2. Nie stosuj wkładów zbyt wysokich (wystających ponad górną krawędź znicza) – zostają wówczas zasłonięte otwory w kapturku znicza co ogranicza dostęp powietrza i płomień samoczynnie gaśnie.

  3. Szczególnie w okresie letnim (gdy temperatura przekracza 30oC) stosuj raczej wkłady o małej średnicy. Zapobiega to nadmiernemu topnieniu masy parafinowej i zatapianiu knota.

  4. Jeśli zależy Ci na jak najdłuższym czasie palenia wybierz wkłady olejowe. Palą się one powoli, małym płomieniem.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl